Kdo jsme?

Jsme PIKNIKBOX

Piknik Box je originální pikniková kavárna, která vznikla v brněnském parku ve třech nezařízených kontejnerech. Zákazníci si tu mohou zapůjčit kompletní piknik set nebo dřevěné hry. V kavárně si vše pečou a připravují samy její dvě tvůrkyně Hana Severová a Magdalena Grolichová.

Cílem však není jen podávat dobré jídlo a pití. S pomocí foodbloggerů, kulinářů, divadelních a hudebních skupin chtějí život v parku pořádně rozdmýchat, a to nejen v létě.

Magdalena

Hanka

Administrativní sedavou práci jsem si kompenzovala  pečením, vařením a prodáváním na menších food akcích. Baví mě kreativní práce a hlavně komunikace s lidmi. Jsem hodně společenská a sedět doma za pecí mě nebaví.  S mužem jsem přemýšlela o otevření „bytové restaurace“ a uspořádání tzv. „Restaurant day“ u nás v obci a pořád se mi honily hlavou myšlenky, jak spojit dobré jídlo a lidi v nějakém netradičním prostředí.

Po absolvování VŠ na Fakultě multimed. studií ve Zlíně (Prostorové tvorba), jsem nemohla najít práci,  kterou bych mohla jako samoživitelka skloubit s péčí o dceru. Začala jsem se více věnovat koníčku – pečení makronek, kterým jsem propadla na studijní stáži ve Francii, kde jsem absolvovala  kurz pečení. Po návratu jsem stále pekla, pilovala složitou techniku a vymýšlela příchutě. Do pečení jsem se zamilovala.